Salus Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Bizimle İletişime Geç

0 (506) 586 87 10

Yenişehir Mah. Ravza Caddesi 56.Sokak No:2E

İletişim Adresimiz

Online Terapi

Online Terapi

Değerli Danışanlarımız,
Kendiniz ya da sevdikleriniz için bu adımı attığınız için sizin adınıza memnunuz!
Ücretsiz 15 dk’lık yüz yüze veya online(WhatsApp görüntülü konuşma üzerinden) öngörüşme randevusu almak için buraya tıklayın!
Neden öngörüşme yapmalıyım?:
Öngörüşmede destek almak istediğiniz konuda hangi uzman size fayda sağlayabilir, hangi ekol size uygun, terapi ücreti ve süreci hakkında ayrıntılı bilgi ediniyorsunuz. Alanında yetkin uzmanlarla görüşüp, psikoterapiye dair aklınızdaki tüm soruların cevabını bu görüşmede bulacaksınız.


Ücretsiz Ön Görüşme İçin Randevü Bölümünden Tarih & Saat Seçebilirsiniz

Daha önceleri de fiziksel koşullar nedeniyle yüz yüze terapiye gelemeyen danışanlar online terapi hizmeti alabilmekteydi, ancak içinde bulunduğumuz pandemi dönemi nedeniyle online psikolog desteğine başvurular oldukça artmıştır.

Pandemi döneminin getirdiği problemlerden biri de kaygı bozukluklarındaki artıştır.

İçinde bulunduğumuz bu dönemde kaygı bozukluğu olan ve yatkınlığı olan bireylerin semptomlarında artış görülmesi yadsınamaz bir durumdur. Bunun beraberinde diğer bazı psikolojik rahatsızlıklarda da büyük ölçüde artış görülmektedir. Bu sebeple psikolojik destek ihtiyacı büyük ölçüde artmıştır.

Bireyler yüz yüze görüşmeler olabildiğince aza indirgemeye çalıştıkları için bazı rahatsızlıklar göz ardı edilebilmekte ve tedavi süreci aksayabilmektedir.

Pandemi nedeniyle hastanelere veya doktorlara gidemeyen bireylerin fizyolojik kökenli rahatsızlıklarının tedavisi aksayabildiği gibi, danışmanlık merkezlerine gidemeyen bireylerin de terapi süreçleri aksayabilmektedir. Bu nedenle, psikolojik danışmanlık merkezlerine gidemeyen bireyler terapi süreçlerini aksatmamalı ve online psikolog terapisinden yararlanmayı denemelidir.

Online danışmanlık, bazen geleneksel danışmanlıktan daha ekonomik olması nedeniyle de tercih edilebilmektedir.

Online terapi, günümüzde oldukça popüler bir seçenek haline gelmiştir ve bu terapi şekli geleneksel terapiden çok da farklı değildir. Hem online terapi desteği veren hem de yüz yüze terapi desteği veren psikologlar, danışanlarına profesyonel yardım sağlar ve terapötik destek sağlamak için gerekli olan eğitime sahiplerdir.

Online Psikolog Nedir?

Online psikolog, bir diğer ifadeyle çevrimiçi destek sunan psikolog, bir merkezde göreceğiniz bir psikologdan farklı değildir. Online psikologlar da yüz yüze çalışan psikologlar gibi, psikoloji alanında eşit derecede mesleki eğitime ve becerilere sahiptir.

Yıllar süren lisansüstü ve süpervizyon eğitiminden sonra, terapi desteği vermeye başlarlar. Online Psikologlar, yüz yüze destek olunabilen konuların büyük bir çoğunluğunda çevrimiçi olarak danışanlarına psikolojik destek sağlayabilir.

Online psikologlar en iyi tedavi yöntemini belirlemek için, danışanın nasıl düşündüğü, hissettiği ve davrandığı hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için psikometrik testler uygulayabilir ve yorumlayabilir. Sonrasında, bireyin karşılaştığı sorunları ele almaya yardımcı olmak için, genellikle konuşma terapisi şeklinde gerçekleştirilen psikoterapi yöntemini kullanmaktadırlar.

Online psikoloğun kullanacağı psikoterapi yaklaşımı da bireyin ihtiyacı ile doğru orantıda olmaktadır.